sobota, 31 grudnia 2011

The Sims 3

The Sims 3 to najnowsza odsłona bestsellerowego tytułu studia Maxis. Seria ma swoje początki w roku 2000 kiedy to na rynku pojawiła się pierwsza część The Sims. czyli symulatora codziennego życia. W stosunku do części pierwszej i drugiej, koncepcja nadal jest ta sama. 


Gracz tworzy swoje wirtualne alter ego, lub nawet całą rodzinę i rozpoczyna zabawę. Edytor kreowania simów jest bardzo rozbudowany, pozwala określić takie cechy jak owal twarzy, kształt nosa, kolor włosów czy oczu oraz szczegóły jak np. tatuaż czy kolczyk. To oczywiście niektóre z całego mrowia dostępnych możliwości. 


The Sims 3, podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości, uwzględnia wszystkie etapy życia sima. Toteż gracz będzie świadkiem narodzin, dorastania, okresu nastoletniego, dorosłego życia aż w końcu wieku starczego i śmierci simów. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii simowie nawiązują znajomości, przyjaźnie, zawierają małżeństwa czy też chodzą do pracy, aby utrzymać dom i rodzinę. 


Od cech personalnych sima zależy jak rozwinie się jego kariera zawodowa lub jak będzie wyglądać jego życie prywatne. Wybierać można spośród 100 zróżnicowanych charakterystyk. Redukcji uległy potrzeby simów, które są teraz reprezentowane przez 3 wskaźniki a nie nieco ponad 10 jak bywało to w poprzednich częściach. Nie oznacza to wcale, że zaspokojenie potrzeb sima jest teraz łatwiejsze. Nasi podopieczni nadal miewają swoje humory, kaprysy lun nawet załamania nerwowe czy depresje po śmierci bliskiej simowi osoby. 


Kariera zawodowa sima uzależniona jest nie tylko od jego predyspozycji personalnych, ale również stosunku do pracy. W tej kwestii twórcy gry doszli niemal do stanu bliskiego rzeczywistości. Oznacza to tyle, że jeśli chcemy szybkiego awansu dla naszego podopiecznego wystarczy systematycznie podlizywać się przełożonemu, być dla niego miłym itd. 


Największym jednak nowum jakie niesie The Sims 3, to koniec z podziałem poszczególnych parcel na odrębne wycinki. Teraz nasi simowie mogą w dowolnej chwili przechadzać się po całej dzielnicy, a jeśli najdzie nas taka ochota możemy wpaść z wizytą do znajomych lub pójść na zakupy. [ # edytuj opis ]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz